şeffaf ve rulo etiket
Tarih / by modietiket / in Etiket Üretimi

Etiketler Hakkında

Etiket, günümüzde hemen hemen her alanda karşımıza çıkmaktadır. Bir malın tür, miktar, fiyat gibi niteliklerini belirten küçük kağıt parçası olarak tanımlanmıştır. Ancak günümüzde tanımının dışında bir çok işleve sahiptir. Çoğu kez market raflarında bizleri üründen önce etiketleri cezbeder. Bu sebeple gerek markanızı, gerek markanıza bağlı ürünlerinizi tanıtmak, tüketicinin dikkatini çekebilmek adına doğru etikete ihtiyacınız vardır.

Etiket Türleri

Etiketler kendi içlerinde baskılı etiketler, baskısız etiketler, lazer tabaka etiketler, özel etiketler olarak adlandırılmaktadırlar. Birde etiketlere baskı yapabilmek için barkod ve laser yazıcı makinalara ihtiyaç duyulmaktadır.
Etiket kağıtları çok çeşitlidir. Belirli başlı ve sektörde yaygın şekilde kullanılan kağıt cinsleri aşağıdaki şekildedir.

şeffaf ve rulo etiket

Etiket Türleri

Kuşe etiketler; Kağıt bazlıdır, yırtılır. Baskı için wax ribona ihtiyaç duyulur. Üzerine tükenmez kalem, asetatlı kalem ile yazı yazılabilir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Yüzeyi pürüzsüzdür. Parlak kuşe ve mat kuşe olarak farklı çeşitleri mevcuttur. Orta seviyede dayanıklıdır.
Wellum etiketler; Kuşe gibi kağıt bazlıdır, yırtılır. Yüzeyi gözenekli, mat ve pürüzlüdür. Bu sebeple ribon ile baskı yapıldığında gözenekleri dolduğu için daha kalıcı baskı elde edilebilir. Kuşe etikette olduğu gibi tükenmez ve asetatlı kalem ile yazı yapılabilir. Orta seviyede dayanıklıdır.
Termal etiketler; Wellum ve kuşe gibi kağıt bazlıdır, yırtılır. Eco termal ve lamine termal olarak ikiye ayrılır. Ribon kullanmadan, barkod makinasında ısı yoluyla direkt baskı alınabilir. Lamine termal, eco termale nazaran hem daha kaliteli bir üründür, hem de raf ömrü daha uzundur.
Opak etiketler; Yırtılmaz, yüzeyi parlak ve pürüzsüzdür. Yırtılmama özelliği sayesinde su ile temas ettiğinde deforme olmaz. Bu sebeple kimya ve kozmetik sektörünün gözdesidir.
Silvermat etiketler; Yırtılmaz, plastik bazlıdır. Metal görünümlü ve çok dayanıklı bir etiket türüdür. Isıya dayanıklı olduğundan ısıya maruz kalan ürünlerde kullanım kolaylığı sağlar. Genellikle beyaz eşya ve demirbaş ürünlerinde kullanılır.
Şeffaf etiketler; Diğer etiket türlerinden farklı olarak transparan bir etikettir. Adından da anlaşıldığı üzere şeffaf bir görünümü vardır.

Etiket Yapışkanları

Etiket kağıtlarının bir de yapışkan yüzeyleri vardır. Sektörde yaygın kullanılan yapışkan türleri aağıdaki şekildedir.
Akrilik yapışkanlı etiketler; Su bazlı yapışkandır. soğuk ortam ve yüzeyler için önerilmez.
Hotmelt yapışkanlı etiketler; Kuvvetli yapışkan. Soğuk ve pürüzlü yüzeyler için uygundur.
Nonperm yapışkanlı etiketler; İz bırakmayan yapışkan. Hem düşük hem yüksek sıcaklıktaki yüzeylerden iz bırakmadan sıyrılma sağlar.
Tyre yapışkanlı etiketler; Çok kuvvetli yapışkan.
Depfreeze yapışkanlı etiketler; Soğuğa dayanıklı yapışkan. Nemli ve soğuk ortam ve yüzeylerde mükemmel yapışma ve tutunurluk sağlar.

Modi Etiket

Etiketler hakkında genel bilgiler bu şekildedir. Ancak kullanım alanınıza göre en doğru tercihi ve ihtiyacınızı belirleyecek olan bizleriz. Etiket üretici firma olarak 1984’ten bu yana sektörde ‘’etiketinle etkile’’ sloganıyla hizmet vermekteyiz. Modi etiket olarak, Türkiye’nin her bölgesine etiket üretimi ve sevkiyatı yapıyoruz. Siz talebinizi paylaşın sizin yerinize düşünüp, üretelim. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?