Tarih / by modietiket / in Etiket İmalatçısı

Kimyasal Etiket Üreticisi Modi Etiket

Kimyasal etiketler, kimyasal ürünlerde bulunan etiketlerdir. Kimyasal ürünlerin doğru şekilde etiketlenmesi, sadece hangi madde olduğunu belirtmek için önemli değildir.  Bunun yanı sıra kullanımındaki önlemler ile iletişim bilgileri gibi diğer bilgileri de belirtmelidir.

Kimyasal etiketleme bu tür kimyasalların kullanımının yaygın olduğu herhangi bir işletmede etkili bir tehlike iletişim programının önemli bir bileşenidir. Açık ve tutarlı etiketleme, kimyasal tehlikelerin çalışanlar tarafından kolayca ayırt edilmesini ve anlaşılmasını sağlayacaktır.

Şirketinizdeki güvenlik, şirketin özelliklerinden biri olmalıdır. Bu nedenle, çalışanlarınız kimyasal ürünlerle uğraşıyorsa, ürünlerin tanımlanmasına izin veren uygun etiketlemeye sahip olmalarını sağlamak onların sorumluluğundadır. İşte bu noktada kaliteli ve profesyonel kimyasal etiket çeşitleri ön plana çıkmaktadır.

Kimyasal Etiketler Neden Önemlidir?

Çoğu durumda, yeniden paketleme yaygın olduğu için, ürünün üreticisi tarafından sağlanan bilgilerde kimyasal sembollerin görünmesi yeterli değildir. Bu nedenle üretim tesislerinde genellikle iki tür kimyasal ürün bulunur.

Tehlikelere karşı uyarmak için etikette kimyasal semboller

  • Birincil Konteynerler: Genellikle dökme kimyasalların alındığı ve büyük hacimlerde kimyasallar (yani kimyasal variller) içeren konteynerler
  • İkincil veya işyeri kapları: Kimyasal üretim veya uygulama alanlarında kullanılmak üzere birincil kaplardan dökme kimyasalların aktarıldığı kaplar.

 

Birincil Kimyasal Ürünlerin Etiketlenmesi

Birincil kimyasallar için etiketlerin , kimyasal tedarikçileri tarafından sağlanan kaplara ve ambalaj yığınlarına yerleştirilmesini gerektirir. Bu etiketler hem nakliye hem de tehlike etiketlemesi gereksinimlerini karşılamalıdır.

Bu, etiketlerde görünmesi gereken en temel bilgidir.

  • Ürün tanımlayıcısı: ürünün adı.
  • Piktogramlar: ürünün potansiyel tehlikeleri hakkında bilgi sağlayan grafik.
  • Sinyal Kelimesi: Ürünün potansiyel tehlikesini açıklayan açıklayıcı bir kelime veya ifade. Örnekler “Tehlike” veya “Uyarı”.
  • Tehlike ifadeleri: ürünün potansiyel tehlikesinin açıklaması.
  • Önlem ifadeleri : Ürünle temastan kaynaklanan olumsuz etkilerin nasıl önleneceği veya en aza indirileceği hakkında bilgi veren ifadeler.
  • Satıcı Bilgileri

İkincil Kimyasal Ürünlerin Etiketlenmesi

Üretim çalışma alanlarında, kimyasalların kullanım kolaylığı için genellikle birincil kaplarından ikincil kaplara veya işyerine aktarılması gerekir. İşyerindeki kaplar genellikle daha küçüktür ve bir güvenlik etiketinin içerebileceği bilgi miktarını kısıtlayan çeşitli şekillerden oluşabilir.

Siz de bu etiketlerin avantajlarından yararlanmak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

 

İletişim

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?