Tarih / by modietiket / in Etiket Üretimi, Etiket Üreticisi

Barkod Etiket Nedir?

Barkod etiket nedir, barkod etiketi üzerinde bulunan barkod, kısaca bize ürün ile ilgili bilgileri dijital ortamda görmemizi sağlar ve günümüzde etiket alanında en sık tercih edilen etiketler arasında yer almaktadır.

Endüstriyel bir ortamda barkod veya QR kodları kullanırken, doğru etiket stoğu türünü seçmek önemlidir. Farklı stok türleri farklı ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır. Yanlış olanı seçmek, etiketlerin solmasına, soyulmasına veya gerektiği kadar uzun dayanmamasına neden olur.

Barkod Etiket Nedir? Barkot Etiket Türleri

Kağıt Barkodlar

Bu barkod etiketleme stokunun en temel türüdür. Normal koşullarda uzun süre dayanacak dayanıklı bir kağıttan yapılmıştır. Bu genellikle en ucuz seçenektir. Ancak daha sert ortamlar için tasarlanmamıştır. Yağ, kir veya diğer yaygın kirleticilerin bulunabileceği her yerde bu daha güçlü stoğu kullanmalısınız. Temizlemek için kolayca silinebilir ve yapıştırıcı, petrol ürünlerine ve kire maruz kaldığında bile güçlü tutar.

Kozmetik Etiketler

Modi Etiket tarafından sizlere sunulan kozmetik etiketleri tercih ederek mükemmel bir şekilde etiket ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Kozmetik ürünler için tercih edilen kozmetik etiketler son derece kaliteli ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Barkod Etiket Nedir? Barkod Etiketin Faydaları

Barkodlar öncelikle bir etiketten bilgi almak ve bir makineye veya bilgisayar sistemine getirmek için çok hızlı bir yol sundukları için kullanılır. Bu, hemen hemen her ortamda birçok görevin verimliliğini önemli ölçüde artırabilir.

Şirketlerin barkodları kullanarak gerçekleştirdikleri en büyük avantajlardan biri, gelişmiş envanter kontrolüdür. Sahip oldukları her envanter parçasına bir barkod etiketi uygulayarak, ürün sadece bir tarama ile sistemlerine eklenebilir. Daha sonra başka bir tarama ile kullanıldığında çıkarılabilir. Bu, her zaman el altında tutulması gereken envanter miktarını önemli ölçüde azaltacaktır.

Kayıp önleme de barkod etiketlerin bir diğer avantaj alanıdır. Tüm envanter kalemleri barkod sistemi kullanılarak yakından takip edileceğinden, çalınan kalemler çok daha hızlı bir şekilde not edilecektir.

Bir iş için gerekli her tür bilgiyi kolayca ve hassas izleme için izin verir barkodlar üzerinde kapsayıcı bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Öğeleri tarama ve onlar hakkında bilgi getirme yeteneğine sahip olmak verimliliği artıracak, atıkları ortadan kaldıracak, süreç iyileştirmeleri için veri toplayacak ve çok daha fazlasını yapacaktır.

İletişim

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?