Tarih / by modietiket / in Etiket Üretimi, Etiket İmalatçısı, Etiket Üreticisi

Barkod Sticker Nedir?

Barkod Sticker Nedir? Barkod stickerlar firmalar tarafından tercih edilen etiket türlerinden bir tanesidir. Günümüzde son derece yoğun bir şekilde talep gören barkod stickerler ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları sizler için derledik.

Barkod teknolojisi ilk olarak 1952’de icat edilmiş ve 1960’lardan beri ticari olarak kullanılmaktadır. Eski bir teknoloji olmasına rağmen hala çok etkilidir. Barkod etiketler ve barkod teknolojisi dünya çapında milyonlarca endüstride kullanılmaktadır. Barkodlar , farklı genişliklerde ve farklı aralıklarda bir dizi çubukla Mors koduna dayalı bir sistem üzerinde çalışır. Bir makine kodu tarayabilir ve onu faydalı bilgilere dönüştürebilir.

Bu sistem, büyük ölçüde, kullanımı çok kolay olduğu ve makineler veya bilgisayarlar kodları tarayıp neredeyse anında bilgi toplayabileceği için çok popüler kalmıştır. Yıllar boyunca barkod etiketlemenin birkaç versiyonu olmuştur ve en yaygını 1974’te başlayan Evrensel Ürün Kodudur.

Barkod Sticker Nedir? Barkod Stickerların Kullanım Alanları

Barkod stickerların kullanım alanları genel olarak aşağıdaki gibidir.

Makine Etikeemtle: Bir makineye barkod yerleştirmek, bir bilgisayar sistemine kaydedilmesine olanak tanır. Bu, bakımın ne zaman yapıldığı, güvenlik sorunlarının raporları ve daha fazlası gibi şeyleri izlemeyi hızlı ve kolay hale getirir.

Paket Sıralama: Okunabilir bir barkod olduğunda paketlerin ayrılması makine üzerinden yapılabilir. UPS gibi büyük ölçekli nakliye şirketleri, paketleri çok hızlı bir şekilde sıralamak için barkod kullanır. Daha küçük şirketler bile bir paketin nerede olması gerektiğini hızlı bir şekilde belirlemek için barkodlardan yararlanabilir.

Zaman Takibi: Şirketler genellikle çalışanlarına barkod içeren bir kimlik kartı verir. Bu barkod, zaman takibi amacıyla çalışanların giriş ve çıkışlarını kontrol etmek için taranabilir.

Erişim Kontrolü: Güvenlik kapıları, yalnızca onaylanmış bir barkodlu bir kimlik kartı tarandıktan sonra kilidi açılacak şekilde programlanabilir.

Tehlikeli Maddeler Veri Toplama: Tehlikeli maddeler bir tesise geldiğinde, barkod taraması ile kontrol edilebilirler. Bu tarama, genel tesis güvenliğini artırmak için tehlikeli maddelerle ilgili tüm bilgileri de çekebilir.

Barkod Sticker Nedir? En Kaliteli Barkod Stickerlar

Firmamız Modi Etiket kurulduğu günden bu yana en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Siz de Modi Etiket ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

İletişim

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?