Tarih / by modietiket / in Etiket Üreticisi, Etiket Üretimi, Etiket Üretimi

Gıda Etiketi Üretimi; Modi Etiket

Gıda etiketi, gıda ambalajlarında yer alan önemli etiketlerdir. Gıdaların içeriği ve çeşitli özellikleri hakkında önemli bilgiler veren gıda etiketlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Bu noktada gıda etiketleri ile ilgili genel olarak aşağıdakilerden bahsedebiliriz.

Gıda ile ilgili hastalıkları azaltmak için hükümetler ve gıda endüstrileri, tüketicilerin sağlıkları hakkında bilinçli kararlar verebilmeleri için beslenme etiketlemesini giderek daha fazla teşvik ediyor. Bu noktada gıda etiketlemeler karşımıza çıkmaktadır. Gıda etiketleme, gıda üreticileri ve tüketiciler arasındaki temel iletişim aracıdır. Gıda etiketleme standartları, her ülkenin gıda yasasına tabidir. Ancak FAO gibi, tüm ülkeler için referans görevi gören bir dizi iyi uygulamayı uyumlu hale getiren uluslararası kuruluşlar vardır.

Gıda Etiketlerinde Nelerin Yer Alması Gerekir?

Gıda etiketlerinde yer alması gereken temel bilgiler aşağıdaki gibidir.

  • Beslenme Bilgileri: Gıdanın belirli bir bölümünde bulunan kalori, yağlar, kolesterol, sodyum, karbonhidratlar, lif ve protein miktarını gösterir. Ayrıca, her bir besinin günlük değerinin yüzde kaçının (% DV) 2000 kilokalori diyete katkıda bulunduğunu gösterir. Hepimizin aynı miktarda kilokaloriye ihtiyacı olmadığı için bu yüzdeler yalnızca referans olarak verilmiştir.
  • Laktoz intoleransı olanlar, yer fıstığına veya yer fıstığına alerjisi olanlar ve bebekler gibi özel rejimler için bilgiler
  • Üretim tarihi ve son kullanma tarihi gibi önemli tarihler .
  • Diğer ürün verilerimenşe adı ve üretim veya paketleme yeri gibi.

Bir gıda etiketinde çok önemli bir husus porsiyon büyüklüğüdür. Etiketteki her bir besinin miktarı ve yüzdesi, tüm kap veya pakette değil, gıdanın tek bir porsiyonunda bulunana karşılık gelir. Örneğin, zengin bir tam tahıllı kurabiye paketi 3 porsiyon içeriyorsa ve her porsiyon 70 kilokaloriye eşitse, paketin tamamını yersek 210 kilokalori tüketilmiş olur.

Profesyonel Gıda Etiketleri

Profesyonel, kaliteli ve güvenilir gıda etiketlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmak için doğru adrestesiniz. Modi Etiket sizlere bu alanda en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Siz de söz konusu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. İhtiyacınız dahilindeki tüm gıda etiketlerini sizler için en iyi şekilde sunuyoruz.

İletişim Bilgileri

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?