Ofset Baskı Etiket
Tarih / by modietiket / in Ofset Baskı

Ofset Baskı Etiket

Ofset baskı etiket, ofset baskı tekniği ile basılan etiket türlerini ifade etmektedir. Günümüzde yoğun bir şekilde tercih edilen ofset baskı etiket ile pek çok avantaja sahip olabilmek ve pek çok ihtiyacı karşılayabilmek mümkündür. Ofset kavramı İngilizceden Türkçeye geçmiş olan bir kavramdır. Off-Set kelimelerinden türetilmiş olan ofset baskı, belirli bir gramda ki kağıt ve benzeri ürünlerin üzerine çeşitli baskıların uygulanmasını ifade etmektedir.

Ofset baskı etiket genellikle çok sayıda ürünün basımının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Günümüzde en fazla tercih baskı türleri arasında yer alan ofset baskı etiket ile birbirinden farklı ürünlerin baskısının gerçekleştirilmesi mümkündür. Tercih edilen birbirinden farklı 2 ofset baskı türü bulunmaktadır. Söz konusu baskı türlerini aşağıdaki gibi detaylandırabilmemiz mümkündür.

Ofset Baskı Etiket

Ofset Baskı Türleri

Her iki ofset baskı etiket türünün de kendine has çeşitli özellikleri vardır. Bu özellikleri genel olarak aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Tabaka Ofset Baskı

Tabaka ofset baskı isminden de anlaşılabileceği üzere baskı materyali olarak tabaka kağıtların kullanmasını ifade etmektedir. 25 x 35 cm boyutlarından 70 x 100 cm boyutlarına kadara olan baskıların gerçekleştirilebildiği bir baskı çeşididir. Dergi, kitap, gazete gibi basımlar için son derece uygun olan tabaka ofset baskının da boyutlarına göre çeşitli türevleri bulunmaktadır. Bunlar; iki, dört, beş, altı, sekiz, on, on iki renkli baskı makineleri şeklinde açıklanabilir.

Web Ofset Baskı

Web ofset baskı türünde tabaka ofset baskıdan farklı olarak bobin kağıtlar kullanılmaktadır. Tabaka ofsetten farklı olarak yüksek hıza sahip olmasının yanı sıra çok daha az maliyeti vardır. Tüm bunların yanı sıra günümüzde dergi basımı işlerinde de web ofset baskının kullanıldığını ifade etmek gerekir.

En Kaliteli Ofset Baskı Etiketleri

Yukarıda bahsedilen baskı türünün avantajlarından en iyi şekilde faydalanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Ofset baskı etiketler ile ilgili hizmet almak ve bu konu ile ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirilmek istiyorsanız web sitemizde yer alan bilgiler aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey baskısı yapılacak olan ürünleri belirlemek ve bunları bize iletmektir.

Modi Etiket İle İletişim Kurun

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?