Ofset Baskı Çözümleri
Tarih / by modietiket / in Ofset Baskı

Ofset Baskı Çözümleri

Ofset baskı çözümleri, baskı hizmetine ihtiyaç duyan kişilere sunulan baskı türlerinden bir tanesidir. Günümüzde bireylerin yoğun bir şekilde tercih ettiği ofset baskı çözümleri ile dilerseniz siz de tüm baskı ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Ofset baskı çözümleri ile genel olarak aşağıdaki faydalardan yararlanmak mümkün hale gelmektedir.

  • Küçük, orta ve büyük serilerin yüksek kalitede ve çok çeşitli kâğıt türlerinde ekonomik üretim gerçekleştirilebilir.
  • Hem geleneksel hem de dijital yollarla güvenilir, hızlı ve nispeten ucuz baskı plakaları üretimi gerçekleştirilebilir.
  • Tüm üretim sürecinin yüksek derecede standardizasyonu ve otomasyonu sağlanabilir.

Ofset, mürekkebin önce bir baskı plakasından elastik bir ara taşıyıcıya  bir kauçuk kumaş kumaşa ve sonra da basılı malzemeye aktarıldığı bir düz baskı türü olarak ifade edilmektedir. Bir baskı plakası üzerinde mürekkep itici bir etki elde etmektedir. Bu baskı plakası yüzeyi ile mürekkebin farklı etkileşimine dayalı iki yöntem kullanılır. Söz konusu yöntemleri aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz.

Ofset Baskı Çözümleri

Ofset Baskı Yöntemleri

Geleneksel ofset baskı kalıbında bir nemlendirme solüsyonu ile nemlendirilir. Harç, çok ince bir tabaka halinde kalıba merdaneler ile sürülür. Formun görüntüleri taşımayan alanları hidrofiliktir. Yani suyu algılar. Boya taşıyan alanlar ise oleofiliktir. Yani boyayı algılar. Bir nemlendirme solüsyonu filmi, boyanın kalıbın boş alanlarına aktarılmasını önler. Bu yöntem en yaygın olduğu için, mürekkep ve nemlendirme çözümünün etkileşimi her zaman ofset baskı ile ilişkilidir. Bu nedenle, bir “ofset baskı” makinesi için bir mürekkepleme ve nemlendirme aparatına ihtiyaç vardır.

Kuru ofsette, baskı malzemesinin yüzeyi, silikon tabakanın uygulanmasından kaynaklanan boya tutmaz. Bunun özel amaçlı bir şekilde çıkarılmasıyla (yaklaşık 2 um’lik katman kalınlığı), baskı plakasının mürekkep alan yüzeyi açılır. Bu yöntem ıslanmayan ofset olarak adlandırılır ve sıklıkla kuru ofset olarak da anılır.

 

Profesyonel Ofset Baskı Çözümleri

Yukarıda bahsedilen iki sistem için de uygun baskı kalıpları ve özel mürekkepler kullanılmaktadır. Bir baskı plakasına mürekkep uygulandığında, bir geleneksel baskı makinesindeki iki farklı malzeme akışı dikkate alınmalıdır. Bu noktada firmamız söz konusu unsurları dikkate alarak sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Siz de firmamız ile iletişime geçerek bu konu ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Bize ulaşın

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir yanıt yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?