Ofset Baskı
Tarih / by modietiket / in Ofset Baskı

Ofset Baskı

Ofset baskı, son zamanlarda sık sık karşımıza çıkan baskı ile ilgili bir kavramdır. Belirli bir gramaja kadar kağıdın ve kağıt benzeri materyallerin üzerine baskı gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde özellikle dergi, kitap, gazete, kartvizit, broşür gibi ürünlerin basımında tercih edilmektedir. Özellikle aynı sayıda çok fazla ürünün basılması gerektiği durumlarda offset baskı kullanılır. Bir nevi seri üretime yardımcı olabilir de diyebiliriz.

En yeni baskı teknikleri arasında yer alan offset baskı sistemlerinde basılmak istenen görselin yağ baslı bir mürekkep aracılığı ile düz hale getirilmesi ve bir kireçtaşı üzerine çizilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise uygulanan çözelti ile görselin bulunmadığı yerler tarafından emilme sağlanır ve görseli meydana getiren yağlı bölgeye nüfuz etmemesi sağlanır.

Ofset Baskı Tekniği Özellikleri

Düz bir baskı tekniği olarak ifade edilebilecek olan offset baskı el ile hazırlanmakta olan ya da fabrikasyon kalıplar kullanılmaktadır. Bu fabrikasyon kalıplarda maliyet çok daha yüksek olabilmektedir. Ancak el ile hazırlanan kalıplara göre çok daha kaliteli bir sonuç elde edilmesini sağlar.

Ofset Baskı

Düşük maliyet ofset baskı tekniğinin en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra yüksek baskı avantajı da sunan offset baskı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Suyun yağ bazlı mürekkep ile karışmaması prensibi ile çalışan bu baskı tekniği ile onlarca farklı baskı elde etmek mümkündür. Bu baskı sisteminde kullanılmakta olan ve farklı metallerden elde edilen kalıpların yüzeyi ışığı yoğun miktarda emmektedir. Bu nedenle offset baskı sistemi büyük bir öneme sahiptir. Hem renkli hem de siyah beyaz baskı yapabilen ofset baskı jargonunda blankent ismi ile bilinmektedir.

En Kaliteli Ofset Baskı

Siz de birbirinden kaliteli ve kusursuz baskılar yapmak istiyorsanız ofset baskı tekniği tam size göre. Modi Etiket olarak sizlere sunduğumuz ofset baskı hizmetinden faydalanabilir ve başarılı, kaliteli baskılar elde edebilirsiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Hadi, en kaliteli ve şık görünüme sahip olan baskılar için bizi tercih edin ve hemen harekete geçin.

Modi Etiket İle İletişim Kurun

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?