Tarih / by modietiket / in Ofset Baskı

Ofset Baskı Etiketi Nedir?

Ofset baskı etiketi, ofset baskı tekniği ile üretilen ve müşterilere sunulan etiket türü olduğunu ifade edebiliriz. Modi Etiket tarafından sunulan baskı etiketi ile ihtiyaçlarınızı en profesyonel şekilde karşılayabilirsiniz. Peki, ofset baskı nedir? Şimdi gelin, tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Ofset Baskı Nedir?

Baskı işlemi, su ve yağın kimyasal olarak itilmesi ilkesine dayanmaktadır. Baskı plakasının farklı yüzey yapıları, mürekkebin sadece istenilen alanlara yapışmasını sağlar. Baskı yapılmayacak alanlar su ile ıslatılır. Baskı plakası kağıda doğrudan temas etmediği için aşırı yıpranmaz ve nispeten uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Alt tabaka olarak kağıt ve plastik uygundur. Kaplamalı alüminyum levhalar genellikle baskı formları olarak kullanılır.

Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bir silikon katman, suyun yerini alır ve baskı ile baskı yapılmayan alanlar arasında ayrım yapılmasını sağlar. Ofset baskı makinelerinin daha çabuk yıpranmasına neden olan kimyasal bileşenleri ortadan kaldırdığı için su dağıtımı bir takım avantajlar sunar. Kağıdın şişmesi de önlenir ve mürekkep tüketimi düzenlenir. Buna karşılık, susuz ofset baskı için baskı plakalarının üretilmesi nispeten pahalıdır ve özellikle çizilmelere karşı hassastır. Ayrıca, baskı motiflerinin tasarımını kısmen sınırlayan bazı renkler görüntülenememektedir.

Avantajları Nelerdir?

Basılan görüntünün yüksek direnci ve işlemin hızı, onu tercih edilen baskı işlemi haline getirir. Planografik bir baskı işlemi olduğu için baskı plakasının baskı ve baskı olmayan elemanları aynı düzlemdedir. Bu nedenle yüksek ve alçak basıncın karakteristik tonları görünmez. Ek olarak, yüksek kenar tanımı ofset baskıdan yanadır. Özel bir baskı mürekkebi kullanılıyorsa, motifler su geçirmez ve hava koşullarına dayanıklıdır . Ofset baskı resimler de vardır karakterize bir UV direnci yüksek düzeydedir. Ofset baskı ve ofset baskı etiketinin avantajları genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Mükemmel baskı kalitesi
  • Yüksek kaliteli resim baskısı
  • Çok iyi renk geçişleri
  • Yüksek UV direnci
  • Dayanıklı baskı görüntüsü
  • Uygun baskı mürekkebi ile suya ve hava koşullarına dayanıklı
  • Uzun tirajların hızlı üretimi

Siz de Modi Etiket’in sunduğu avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?