barkod etiket
Tarih / by modietiket / in Etiket Üreticisi

Barkod Etiket Nedir? Barkod Etiket Üreticisi Modi Etiket

Barkod etiket nedir? Barkod etiketler, adından da anlaşılabileceği üzere, üzerinde barkod bulunduran etiket türünü ifade etmektedir. Günümüzde pek çok kişi çeşitli ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek amacı ile barkod etiketleri kullanmaktadır. Sizin de barkod etiketlere ihtiyacınız varsa firmamızın sizlere sunduğu bu etiket türlerinden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Barkod etiket nedir? Kitap evlerinden market raflarına, mağaza reyonlarından yapı market standlarına kadar birçok  parekende ve toptan satış yerlerinde, ayrıca depolama ürün sevkiyat ve takibinde yapılan işi kolaylaştırır.

Barkod Etiket Özellikleri

Ön stok, barkodun okunmadığı yerdir. Kağıt, polyester, folyo, sentetik film, metal, gardırop ve başka türler olabilir. Laminat veya Üst Kat Laminat veya son kat, barkod incelemeden sonra ön yüz stoğunun üstüne yerleştirilen koruyucu kaplama veya kaplamadır. Lamine bir çeşit plastik malzemedir. Mürekkepleri mevcuttur. Ürünleriniz sadece iç mekanda kullanılıyorsa, daha ucuz bir mürekkeple kurtulabilirsiniz. Dış mekan ürünleri için, mor ötesi tükenmiş mürekkep gerekmektedir. Bu mürekkepler doğrudan güneş ışığında yıllarca dayanabilir.

Yapışkan

Yapıştırıcı tutkal ile etiketler çeşitli yüzeylere yapıştırılabilmektedir. Çıkarılabilir ve kalıcı özelliklere sahiptir.

Büyüklük ve Şekil

Bir barkod etiketi boyutu ve şekli seçerken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Genel olarak konuşursak, barkod ne kadar büyükse, onu uzaktan taramak o kadar kolay olur. Ancak bazı büyük etiketler, bazı türleri için sorunlara neden olabilir. Örneğin bir gaz tüpü altında barkod etiketi için doğru yer yan taraf değil “omuz” üzerindedir. Omuz, valfın takılı olduğu silindirin küresel üst kısmıdır. Gaz tüpleri diğer silindirlerin yanında ve birbirine değecek şekilde istiflenir. Barkod etiketini silindirin yan tarafına koymak, zamanla omzundan çok daha fazla kötüye maruz kalacaktır. Büyük etiketler, bir gaz silindirinin küresel omzuna iyi yapışmaz. Çok büyük bir etiket kırışır, kabarır veya başka şekilde deforme olur. Kir ve diğer maddeler etiketin altına girecek ve kalıcı olmayacaktır.

barkod etiket

Profesyonel Etiket Üretimi

Profesyonel bir şekilde etiket üretimi ile en kaliteli etiketlere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız sizlere en kaliteli ve profesyonel ürünleri üretip sunarak ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamanızı sağlıyor. Siz de ihtiyaçlarınızın profesyonel bir şekilde karşılanması için firmamızı tercih edebilir ve konu ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?