Tarih / by modietiket / in Barkod Etiket

Barkod Etiket Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Barkod etiket, günümüzde sık sık tercih edilen etiket türleri arasında yer almaktadır. Bu noktada barkod etiketin Modi Etiket tarafından sunulan önemli ürünler arasında olduğunu da ifade edebiliriz. Peki, barkod etiket neler sağlar?

Barkod etiketleri şunları sağlar:

  • Mal akışını kontrol etme imkanı
  • Depolamayı otomatikleştirmek
  • Şirketteki süreçleri optimize etmek
  • Malları veya gönderileri takip etme imkanı
  • Kimlik kartları ve doğrulamak için biletler

Barkodların makine tarafından okunabilirliği sayesinde nesneler otomatik veya yarı otomatik olarak kaydedilebilir ve doğrudan bilgisayar sistemleri ile karşılaştırılabilir. Barkod etiketleri çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Bunlar elektronik endüstrisi, otomotiv endüstrisi, giyim endüstrisi, gıda endüstrisi , perakende ticaret, kütüphaneler, muhasebe / defter tutma ve daha fazlasını içerir.

Barkod Etiket Avantajları

Barkod etiketlerin sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Söz konusu avantajları genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür.

Barkodun en büyük avantajları, yüksek okuma hızı ve giriş hatalarının önlenmesidir. İnsanlar tarafından uzun sayı sütunlarının iletilmesi özellikle hatalara açıktır. Ayrıca, satın alma belirli koşullar altında tam otomatik olarak gerçekleşebilir. Örneğin paket merkezlerinde ve lojistiğin diğer bölümlerinde durum böyledir. Soyutlama, verilerin yerden tasarruf sağlayacak şekilde yazdırılmasına ve merkezi olarak güncellenmesine olanak tanır. Ürün kodu sadece ürünü tanımlar, ürün özellikleri ve fiyatı mal yönetim sisteminde merkezi olarak saklanır. Bu nedenle bir fiyat değişikliği artık tüm malların yeniden etiketlenmesiyle sonuçlanmaz. Genel olarak, veriler zaman açısından verimli ve uygun maliyetli bir şekilde kaydedilebilir.

Profesyonel Barkod Etiketleme Hizmetleri

Etiketleme yazılımı kullanılarak bir barkod etiketi oluşturulur. Barkod etiketleri esas olarak doğrudan termal baskı ve termal transfer işlemleri kullanılarak yazdırılır. Bu baskı işlemlerinde yüksek kenar tanımlaması sayesinde barkodların okunması özellikle kolaydır. Ek olarak, özel barkod yazıcıları olarak ilgili cihazlar, tam olarak form faktörü ve kullanım amacı için tasarlanmıştır. Bu noktada firmamız Modi Etiket sizlere profesyonel ve kaliteli bir deneyim kazandırmaktadır. Siz de söz konusu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Modi Etiket olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere kaliteli ürün ve hizmet sunacağımızın sözünü veriyoruz. Ürün ve çözümlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için info@modietiket.com.tr adresine mail atabilirsiniz, +90 212 639 90 10 nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bir cevap yazın

Yazışmaya başla
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?